رفتن به محتوای اصلی

نروژ یکی از پنج کشور اروپایی است که هزینه‌ی تحصیل در آن رایگان است. به همین خاطر سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های نروژ از سطح علمی بالایی برخوردارند. با وجود ارزان بودن هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌ی زندگی در نروژ بالا است اما به همان نسبت میزان درآمد هم بسیار مطلوب است. دانشجویان می‌توانند هفته‌ای ۲۰ ساعت کار کنند که درآمد آن برای هزینه‌های زندگی دانشجویی در نروژ کافی است.
هر مقطع تحصیلی در نروژ شرایط خاصی دارد؛ به این صورت که تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ سال زمان می‌برد. نمره‌ی آیلتس و دوره‌ی یک‌ساله‌ی آموزش زبان نروژی قبل از ورود از الزامات تحصیل در این مقطع است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال زمان می‌برد و نیازمند فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی، ایلتس ۶ و آموزش زبان نروژی است. دانشجویان با داشتن نامه‌ی پذیرش و مدارک لازم می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند و در صورت مهیا بودن همه‌ی شرایط ویزای تحصیلی نروژ را دریافت کنند.
علاوه بر تحصیل، متقاضیانی که قصد انجام تحقیقات و یا شرکت در آموزش حرفه ای در نروژ را دارند نیز باید برای ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنند.

برگشت به بالا
Call Now Button