رفتن به محتوای اصلی

ایتالیا در زمینه رشد و پرورش هنرمند شهرت زیادی دارد. این کشور در طول تاریخ همواره مرکز توجه دانشجویان و هنرمندان زیادی در سراسر دنیا بوده است. سطح علمی بالای دانشگاه‌های ایتالیا در کنار هزینه های نه چندان زیاد باعث شده‌است تا این کشور در میان کشورهای اروپایی راحت‌ترین قوانین را از لحاظ پذیرش دانشجوی بین‌المللی داشته‌باشد. همچنین در بسیاری از رشته‌ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و همه چیز به زبان ایتالیایی منحصر نمی‌شود؛ به همین خاطر متقاضیان زیادی سالیانه برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام می‌کنند. اما برای دریافت این ویزا فرد متقاضی، نیازمند دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های ایتالیا و همچنین ارائه‌ی مدارک معتبر تحصیلی است و بعد از اخذ دعوت‌نامه از دانشگاه موردنظر می‌تواند برای انجام ادامه‌ی روال درخواست ویزا اقدام کند.
سطح زبان انگلیسی موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا در صورت نیاز، B2 یا مدرک دانشگاهی تحصیل به مدت حداقل دو سال در یکی از مقاطع تحصیلی در رشته های زبان انگلیسی است. اگر هم به مدرک زبان نیاز نباشد، ارائه‌ی نامه‌ای از دانشگاه که نشان‌دهنده‌ی عدم الزام مدرک زبان انگلیسی است، کافی خواهد بود.
مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی بر اساس رشته و دانشگاه متفاوت است. اعتبار ویزای تحصیلی ایتالیا در ابتدا یک سال است و بعد از آن نیز تمدید خواهد شد. علاوه بر این امکان تردد دانشجو به سایر کشورهای شنگن بدون ویزا فراهم شده‌است. با شروع سال تحصیلی و تعیین‌شدن دانشگاه و محل سکونت، دانشجویان می‌توانند برای خانواده‌ی خود دعوت‌نامه ارسال کنند؛ به این ترتیب اعضای خانواده به مدت یک ماه فرصت دارند درخواست ویزای خود را به همراه دعوت‌نامه به سفارت ایتالیا ببرند و از این طریق برای ویزای فوری و کوتاه‌مدت ایتالیا اقدام کنند. البته دانشجویان متأهل در طول مدت تحصیل نمی‌توانند همسر خود را به ایتالیا ببرند.
ویزای تحصیلی ایتالیا از نوع چندبار ورود یا مولتیپل است و به همین خاطر به دانشجو اجازه خواهد داد تا به هر میزانی ورود و خروج داشته باشد. علاوه براین با داشتن این ویزا، دانشجو در کنار تحصیل مجوز کار هم خواهد داشت.

برگشت به بالا
Call Now Button