رفتن به محتوای اصلی

ویزای کوتاه‌مدت:

اگر قصد سفر کوتاه‌مدت به سوئد را دارید (حداکثر تا ۹۰ روز در مدت ۶ ماه از سال) موظف به داشتن ویزا هستید. ویزای شنگن برای شما صحیح‌ترین انتخاب است. این نوع ویزا به شما اجازه می‌دهد که نه تنها به سوئد وارد شوید، بلکه به کشورهای دیگر که بخشی از منطقه شنگن هستند نیز سفر کنید. فقط به یاد داشته‌باشید که دوره‌ی ۹۰ روزه از روزی که از مرز سوئد عبور می‌کنید شروع می‌شود. اگر شما قصد بازدید از چند کشور را در یک سفر دارید، باید هنگام درخواست ویزای شنگن کشور مقصد را کشوری انتخاب کنید که می‌خواهید مدت زمان بیشتری را در آنجا بمانید.

ویزای بلندمدت:

اگر اقامت شما در کشور سوئد ۹۱ روز یا بیشتر طول بکشد (در یک بازدید یا بیشتر در طول دوره‌ی ۶ ماهه)، باید برای ویزای بلندمدت درخواست دهید. ویزای بلندمدت به غیر از وارد شدن به سوئد، این اجازه را به شما می‌دهد که از دیگر کشورهای شنگن نیز بازدید کنید؛ مانند ویزای کوتاه مدت. این نوع ویزا برای مدت یک‌سال اعتبار دارد و باید قبل از اتمام ویزا به کشور خود بازگردید.

ویزای ترانزیت:

این نوع ویزا به شما امکان می‌دهد تا از طریق کشور سوئد (البته بدون اقامت در سوئد و خارج شدن از منطقه حمل‌ونقل فرودگاهی) به کشور دیگری در منطقه شنگن سفر کنید. ویزای ترانزیت چندان رایج نیست؛ زیرا اتباع اروپایی به چنین ویزایی نیاز ندارند و اخذ این ویزا تنها برای اتباع کشورهای غیرشنگن اجباری است.

برگشت به بالا
Call Now Button