رفتن به محتوای اصلی

از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای یونان، گرفتن وقت سفارت است. توصیه می‌شود متقاضیان حداقل تا سه ماه قبل از تاریخ سفر برای تعیین وقت سفارت اقدام کنند. لازم است بدانید که برای گرفتن ویزای گردشگری یونان، احتیاجی به مراجعه‌ی مستقیم به سفارت یونان در ایران نیست؛ زیرا مراحل اولیه کنسولی آن توسط کارگزار سفارت یعنی مرکز VFS انجام خواهد شد. فعالیت‌های مرکز VFS در خصوص صدور ویزای کشور یونان عبارت‌اند از: دریافت مدارک، بررسی آن، دریافت هزینه‌ی درخواست ویزا، عکس‌برداری، انگشت‌نگاری و دریافت اطلاعات هویتی و بیومتریک. تمام این مراحل مقدماتی برای اخذ ویزای شنگن یونان توسط مسئولان این مرکز، تنها در مدت زمان ۳۰ دقیقه انجام خواهد شد. سپس رسیدی برای شما صادر می‌شود تا بعدأ جهت دریافت نتیجه‌ی ویزا به این شرکت مراجعه کنید. ذکر این نکته ضروری است که این کارگزاری در خصوص اخذ ویزا فقط به عنوان یک رابط ایفای نقش می‌کند و به متقاضیان مشاوره‌ای نخواهد داد و بابت صدور یا عدم صدور ویزا توسط سفارت مسئولیتی نخواهد داشت.

مرکز وی اف گلوبال برای ویزای گردشگری، تجاری و دیداری یونان به صورت آنلاین و اینترنتی برای متقاضیان وقت مصاحبه رزرو می‌کند. به این ترتیب برای گرفتن وقت سفارت یونان باید ابتدا یک ایمیل به زبان انگلیسی برای vfs global به نشانی [email protected] ارسال کنید و منتظر پاسخ این مرکز بمانید، ایمیل شما باید حاوی اطلاعاتی در خصوص نوع ویزای درخواستی شما ( گردشگری، بازدید و …) به همراه مشخصات فردی باشد. این مشحصات عبارت‌اند از: نام و نام‌ خانوادگی، تاریخ‌ تولد، شماره‌ی گذرنامه، تاریخ انقضای گذرنامه، جنسیت، ملیت، تاریخ سفر، مدت اقامت، شماره‌ی تماس و پست‌ الکترونیک.

پس از تایید درخواست شما، ظرف ۷۲ ساعت کاری از طرف این مرکز ایمیلی برای شما ارسال خواهدشد که حاوی یک فایل PDF‌ است و این فایل در بردارنده‌ی وقت ملاقات (appointment time‌)، زمان و مکان تحویل مدارک و نوع مدارکی است که باید به سفارت ارائه دهید. هنگام دریافت وقت سفارت، حتما باید مشخص کنید که منظورتان از ویزای کوتاه‌مدت چیست؛ مثلا ویزای کاری (BUSINESS)، گردشگری (TOURISM)، بازدید از آشنایان (private visit) و یا علمی (CONFERENCE/SCIENTIFIC). چرا که باید برای هر کدام از این ویزاها، مدارک مستند و مستدلی ارائه کنید تا سفارت یونان در تهران قانع شود.

نکته: اگر بعد از دریافت وقت مصاحبه  آن را کنسل کنید، به مدت ۱ ماه حق دریافت وقت جدید را نخواهید داشت. همچنین شما می‌توانید برای تعیین وقت سفارت یونان، وقت طلایی (GOLDEN TIME) بگیرید. برای گرفتن وقت طلایی باید اطلاعات هویتی‌ای را که در این بخش به آن‌ها اشاره شد، به نشانی [email protected]  ارسال کنید.

برگشت به بالا
Call Now Button